Jihomoravský kraj

Kotlíkové dotace - Operační program Životní prostředí

V rámci kotlíkových dotací II je stále možné podávat nové žádosti o dotaci na výměnu zdroje vytápění - více informací:

Kotlíkové dotace II - nové žádosti

 

 

V rámci kotlíkových dotací I je sběr žádostí ukončen - více informací:

Kotlíkové dotace I - sběr žádostí ukončen.

 

 

POZOR

 

Kotlíkové dotace v Jihomoravském kraji

Cílem projektu je snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji prostřednictvím výměny stávajících kotlů na pevná paliva za nové nízkoemisní zdroje. Instalace nového zdroje vytápění může být spojena také s instalací solárně termických soustav pro přitápění nebo přípravu teplé vody. Dnes 18.12.2015 byla vyhlášena 1. krajská výzva, sběr žádostí byl zahájen dne 18.01.2016 v 10.hod. Druhá krajská výzva prvního projektu byla vyhlášena dne 19.09.2016, sběr žádostí byl zahájen dne 01.11.2016 v 10.hod.

Aktuální krajská výzva druhého projektu byla vyhlášena dne 14.09.2017, sběr žádostí byl zahájen dne 16.10.2017 - podrobná pravidla jsou od 14.09.2017 popsána v krajské výzvě - ZDE a v dotačním programu - ZDE.

 

 

KOMIKS SMOKEMAN

 

Pročtěte si úplné vydání komiksu se Smokemanem, hrdinou, který ví, jak správně topit a nebojí se vám to říct. Příběhy Smokemana vycházely na pokračování v časopise Priorita. Kompletní vydání – ke stažení ZDE.
Dozvíte se, jak správně přikládat, jak co nejefektivněji využívat energie, jaké výhody přináší moderní kotel nebo na co si dát pozor při provozu. Smokeman je dílem zkušebny Výzkumného energetického centra Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Kromě rad v brožuře najdete základní informace ke kotlíkovým dotacím a také k programu Nová zelená úsporám, který finančně podporuje majitele domů při úsporných energetických opatřeních.