Jihomoravský kraj

Hejtman se v Podolí seznámil s plánovanou rekonstrukcí klíčové komunikace

Výstavba kanalizační sítě nebo obnova místních komunikací – to byly jen některé z bodů čtvrteční (9. listopadu 2017) pracovní cesty hejtmana Bohumila Šimka na Vyškovsko a do obcí v okolí Brna.

Po jednání na obecním úřadě v Prusích-Boškůvkách, kde Jihomoravský kraj v letošním roce více pěti miliony podpořil projekt výstavby kanalizace a čistírny odpadních vod, zamířil hejtman do Jiříkovic. Zde se seznámil s fungováním místní mateřské školy a prohlédl si zdejší statek, který obec koupila do svého vlastnictví a v budoucnu hodlá objekt zrekultivovat. Již nyní v areálu je centrum pro seniory a obecní knihovna.

Ústředním bodem jednání hejtmana Šimka v Podolí byl pro obec zásadní projekt architektonicko-urbanistického a dopravního řešení návsi a cca 2,5 km dlouhého průtahu obcí. Jedná se o komunikaci, která je klíčová v napojení obce na sousední brněnské městské části Slatina a Líšeň. Plánovaná rekonstrukce silnice by měla řešit také bezpečný pohyb chodců, zejména dětí při cestě do školy a kritický nedostatek parkovacích míst.

foto JMKfoto JMKfoto JMK